HM 380 Control C.2 Paket.3
- Brands Uniflex
- Product Code:SH 380 Control C.2 Paket.3
- Availability:In Stock
$0.00
| Product Details | |
| Crimp Force | 340 ton |
| SAE R 15 / 4SH* 1 piece fitting | 3" |
| SAE R 15 / 4SH* 2 piece fitting | 3" |
| Industrial | 5" |
| 90° Elbows | 3" |
| Max. Crimp range | 165 mm |
| Opening | +70 mm |
| Opening without dies | 215 mm |
| Close Speed (mm/sec.) | 23 mm/s |
| Crimp speed (mm/s) | 1,3 mm/s |
| Open speed (mm/s) | 33 mm/s |
| Noise Level (dBA) | 62 dBA |
| Power | 4 kWA |