SH 225 Control C.2 Paket
- Brands Uniflex
- Product Code:SH 225 Control C.2 Paket
- Availability:In Stock
$0.00
| Product Details | |
| Crimp Force | 135ton. |
| SAE R 15 / 4SH* 1 piece fitting | 1.1/4" |
| SAE R 12 / 4SP* 2 piece fitting | 1.1/2" |
| SAE R 15 / 4SH* 2 piece fitting | 1.1/4" |
| Industrial | 2" |
| 90° Elbows | 1.1/2" |
| Max. Crimp range | 70mm |
| Opening | +40mm |
| Opening without dies | 110mm |
| Close Speed (mm/sec.) | 19mm/s |
| Crimp speed (mm/s) | 1,5mm/s |
| Open speed (mm/s) | 19mms |
| Noise Level (dBA) | 53dBA |
| Power | 4 kW |